Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Історична довідка
Указом Президії Верховної ради СРСР від 4 грудня 1939 року було створено Рівненську область, до складу якої входило 30 районів, в тому числі Корецький район.
Відповідно до Указу Президії Верховної Ради УРСР від 30 грудня 1962 року «про укрупнення сільських районів Української РСР» до Гощанського району ( центр – смт Гоща) було віднесено міста Корець і Острог, селище міського типу Гоща, сільські ради Гощанського, Корецького в Острозького районів та Криничівську і Милятинську сільські рад Костопільського району.
Відповідно до Указу Президії Верховної ради УРСР від 8 грудня1966 року «Про відновлення Заріченського, Корецького та Червоноармійського районів» Корецький район відновив свої межі.
Народний суд в місті Корець був створений у квітні місяці 1944 року, після визволення території району від німецької окупації.
В 1959 році в зв»язку з об»єднанням Корецького району з Межирицьким, до Корецького народного суду був приєднаний Межирицький народний суд і став дільницею №2.
В зв»язку з ліквідацією Корецького району, народний суд з січня 1963 року по 1966 рік був ділини чим судом Гощанського району. А з 8 грудня 1966 року, згідно Указу Президії Верховної Ради УРСР «Про розукрупнення районів» знову відновив свою діяльность Корецький район і Корецький народний суд став районним.
З 1970 року Корецький районний суд Рівненської області розташований по вул. Тітова,7 в м. Корець.
На даний час в суді налічується 21 штатних одиниці, 4 судді, , керівник апарату суду, заступник керівника апарату суду, старший секретар суду, 4 секретарів судових засідань, 4 помічникі суддів, 2 судових розпорядника, спеціаліст з інформаційних технологій, консультант, прибиральник службового приміщення та робітник по обслуговуванню суду.
Перша згадка про м.Корець є в Іпатіївському літописі в 1150 році, де він згадується під назвою Корчеськ. З ХІІ століття Корчеськ у складі Пересопницького князівства , а з ХІІІ до початку XIV століття входить до Галицько-Волинських земель. Потім під Литвою. Біля Корця в 1495 році князем Гольшанським були добряче полупцьовані татари. Після Люблінської унії 1569 року місто (а на той час це було досить крупне місто Волині), входить до складу Волинського воєводства Польщі. Після другого поділу Польщі в 1793 році Корець стає волосним містом Новоград-Волинського повіту Волинської губерніі Російської Імперії. Один з нащадків князів Корецьких Юзеф Чарторийський перетворив Корець на одне з найбільш промислово розвинених міст губернії. Були відкриті парцелянова, меблева й пасова фабрики. В музеї історичних коштовностей України є декілька експонатів корецької парцеляни.
Після 1917 року в місті побували представники Центральної Ради, Совєта Робочих й Селянських Депутатів, Польського Сейму потім знову москалі. Але в 1920 році Корець стає прикордонним містом Польщі.
Потім 1939-1941 - Радянський Союз, 1941-1944 - Німеччина, 1944-1991 -Радянський Союз, ну й після – Україна.
В Корці розміщений Свято-Троїцький жіночий монастир. Він відноситься до Московського патріархату й існує вже майже 400 років. В комплекс монастиря входять два храми, келійний корпус, дзвіниця, в якій розміщено великий дзвін вагою в 105 кілограм та 5 менших.
Основна історико-архітектурна пам’ятка Корця - Корецький замок. Замок збудований князями Острозькими в першій половині 16 ст. В 1780-ті роки набув рис палацового комплексу.
Упродовж століть замок змінювався від оборонної споруди з неприступними мурами до панського палацу у стилі бароко. Розташований на високому пагорбі над річкою Корчик на місці давньоруського городища XII ст. Укріплення заснував наприкінці XIV ст. син великого князя литовського Ольгерда Дмитро. Згодом його власниками стали князі Корецькі. Мурований замок заклав у другій половині XVI ст. Юхим Корецький. На рубежі XVI—XVIІ ст. замок реконструювали в регулярний бастіонний, обнесли валами та ровом. У XVIII ст. після пошкодження укріплення пожежею частину мурів було розібрано для будівництва барокового палацу яке завершили 1780 р. У 1831 р. цей палац було знищено наступною пожежею. Відтоді палац не відбудовували. Від замку збереглися руїни - надбрамна башта та рештки цегляних мурувань зовнішніх стін палацу що примикають до неї. .
Історично в Корці була велика єврейська громада. У місті була заснована перша в Україні друкарня на івриті. Вона була заснована в 1776 році і працювала в період від 1776 по 1781 рік. Загалом було надруковано близько 20 книг.
До Голокосту тут жило більш ніж 6 000 євреїв. У травні 1942 року в місті було створено гетто. Тисячі євреїв були вбиті через декілька днів після створення гетто, в один день. Гетто було ліквідовано у вересні 1942 року.
Корецький район межує на сході — з Новоград-Волинським районом Житомирської області, на півдні — зі Славутським районом Хмельницької області, на заході — з Гощанським, на півночі — з Березнівським районами Рівненської області. Площа — 720 км², протяжність з півночі на південь — 25 км, зі сходу на захід — 32 км. Адміністративний центр — місто Корець, яке відоме з 1150 р. як Корчеськ. Населених пунктів — 50, в тому числі міст — 1, сіл — 49. Основна водойма — річка Корчик.Лісовий фонд становить 10,4 тис. га. Природно-ресурсний потенціал: поклади каоліну, гончарна глина, будівельний камінь та пісок, запаси мінеральних радонових вод. Населення району становить 36,3 тис. чол., з них 7,9 тис. міського і 28,4 сільського населення. В усіх сферах економічної діяльності зайнято близько 5 тисяч чоловік.
.