flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Прозоре судочинство

19 березня 2025, 15:03

17 березня 2025 року у Львові відбувся семінар “Право і медіа: судова практика в умовах цифрових трансформацій”, організований Національною шкільною суддів України. Захід зібрав суддів, експертів із медіаправи, журналістів та громадських діячів, які обговорили ключові виклики та перспективи взаємодії судової влади з медіа в сучасному інформаційному суспільстві. До заходу долучився суддя спікер Корецького районного суду Рівненської області Петро Опришко.

Методом заходу було підвищення кваліфікації суддів у справах, пов’язаних із медіа та цифровими технологіями, а також створення платформи для обміну досвідом щодо сучасних комунікаційних викликів у сфері правосуддя.

Серед ключових питань, що було обговорено: правові аспекти взаємодії судової системи та медіа – як судді можуть ефективно комунікувати з громадськістю через ЗМІ; справи про дифамацію – пошук балансу між захистом репутації та свободою слова; кризові комунікації – як суд реагує на резонансні ситуації та інформує суспільство; факт як інструмент боротьби з дезінформацією – способи поширення неправдивої інформації про судову систему; роль журналістських розслідувань – як медіа сприяють прозорості правосуддя. Окрему увагу приділено новому Закону України “Про медіа” та його вплив на судову систему.

Своїми експертними думками з учасниками семінару поділилися провідні спеціалісти з комунікацій, журналістики та медіаправи – директор департаменту комунікацій КредоБанку Віктор Гальчинський, співзасновниця незалежного антикорупційного центру NGL.media Олександра Губицька, експерт з медіа та комунікацій, тренер Національної школи суддів України Ольга Давид, керівниця проекту Ради Європи “Захист свободи слова та”. свободи медіа в Україні” Олена Демченко, заступниця декана факультету журналістики ЛНУ ім. Івана Франка Наталія Шайда.

За підсумками обговорення було визначено основні проблеми у сфері судової комунікації та вироблено рекомендації для покращення співпраці між судами та журналістами.

Семінар став великим кроком у налагодженні діалогу між судовою владою та медіа, що є необхідними умовами для забезпечення відкритості, прозорості та довіри суспільства до судових інституцій.

За матеріалами НШСУ.