Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Вища рада правосуддя задовольнила клопотання заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та тимчасово відсторонила суддю Броварського міськрайонного суду Київської області від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.
Суддя обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України. Він одержав неправомірну вигоду в сумі 4000 доларів США за вчинення дій з використанням наданої влади та службового становища.
Члени ВРП та представники секретаріату ВРП провели робочу зустріч із представниками департаменту з виконання рішень Європейського суду з прав людини Ради Європи та Проєкту Ради Європи «Підтримка судової влади України в умовах війни та післявоєнного періоду» щодо виконання Україною заходів загального та індивідуального характеру. Окремо обговорили виконання групи справ «Олександр Волков проти України».
Сторони домовилися продовжити експертні обговорення рішень ЄСПЛ, що є важливим для єдності та сталості практики розгляду дисциплінарних справ.
Вища рада правосуддя ухвалила рішення про внесення подань Президентові України про призначення суддів на посади до місцевих судів:
Вища рада правосуддя вирішила звільнити Борисенко Ірину Вікторівну з посади судді Вищого адміністративного суду України у зв’язку з поданням заяви про відставку, а також Добрянську Ярославу Іванівну – з посади судді Окружного адміністративного суду міста Києва та Славінську Наталію Леонтіївну – з посади судді Шаргородського районного суду Вінницької області.
Вища рада правосуддя звільнила Ірину Уханьову з посади судді Вовчанського районного суду Харківської області на підставі пункту 3 частини 6 статті 126 Конституції України.
У дисциплінарній скарзі прокурор зазначав, що матеріалами кримінального провадження підтверджується, що після окупації міста Вовчанська Чугуївського району Харківської області голова суду Уханьова І.С. залишилась на окупованій території України та почала активно співпрацювати із представниками рф. Зокрема, надавала допомогу у проведенні підривної діяльності проти України, брала участь у створенні на території тимчасово окупованого міста Вовчанська незаконного органу окупаційної судової влади рф, агітувала працівників суду співпрацювати з окупантами.
Друга дисциплінарна палата дійшла висновку, що поведінка свідчить про порушення присяги судді, порочить звання судді та підриває авторитет правосуддя, шкодить суспільній довірі до суду.