Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Позивач Л. звернувся до суду з позовом, вказуючи, що керуючи власним автомобілем по одній із вулиць м.Корець, відчув сильний удар в праву сторону автомобіля, автомобіль правими колесами в’їхав у вибоїну, яка на момент події була залита водою, оскільки йшов сильний дощ. У подальшому зупинив автомобіль та побачив, що внаслідок в’їзду у вибоїну було пошкоджено (розірвано боковини шин) два правих колеса. У зв'язку з пошкодженням шин, позивачем придбано дві нові шини. Вважає, що вказана подія відбулась через вину посадових осіб відповідальних за утримання вулиць та доріг в м. Корець. У зв’язку із чим, просив суд стягнути з Корецької міської ради завдану йому шкоду. З позовом міська рада погодилась.
Відповідно до ч. 1 ст. 16 Закону України «Про дорожній рух» вулиці і дороги міст та інших населених пунктів знаходяться у віданні органів місцевого самоврядування і є комунальною власністю.
Згідно з ч. 3 ст. 14, ч. 1 ст. 16 Закону України «Про дорожній рух» учасники дорожнього руху мають права на безпечні умови дорожнього руху, на відшкодування збитків, завданих внаслідок невідповідності стану автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів вимогам безпеки руху. Водій має право на відшкодування збитків, завданих внаслідок невідповідності стану автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів вимогам безпеки руху.
За п.3.1.2. ДСТУ 3587-97 у разі виявлення вибоїн, до моменту їх ліквідації, такі повинні бути позначеними відповідними попереджувальними дорожніми знаками.
На міську раду, як на власника автомобільної дороги, покладається обовязок постійного контролю за станом усіх елементів дорожнійх обєктів, негайного усунення виявлених пошкоджень, а також відшкодовування збитків власникам транспортних засобів, якщо ДТП сталася внаслідок незадовільного утримання доріг, вулиць, залізних переїздів.
Судом встановлено, що належний позивачу автомобіль отримав ушкодження в результаті неналежного утримання вулично-дорожньої мережі, тобто внаслідок неправомірної бездіяльності відповідача, який несе відповідальність, окрім іншого, за стан та цілісність дорожнього покриття, безпечний рух по ньому.
Рішенням Корецького районного суду Рівненської області задоволено позовні вимоги Л. про відшкодування майнової шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди.