Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Державне підприємство «Інформаційні судові системи» впровадження сервісу планує з 10 лютого 2023 року. У разі відсутності мережі Інтернет судові повідомлення і виклики учасникам судового розгляду й надалі надсилатимуться у вигляді SMS-повідомлення.
Надсилання учасникам судового розгляду судових повісток, повідомлень і викликів в електронній формі здійснюється шляхом направлення в месенджері за допомогою програмного додатку Viber або SMS-повідомлення за допомогою автоматизованої системи документообігу суду.
Учасники судового розгляду повинні звернути увагу на те, що судовий виклик надсилатиметься за наявності відповідної заяви та технічної можливості.
Форма заяви надається учасникові судового розгляду в суді або самостійно завантажується ним з офіційної сторінки суду, розміщеної на офіційному веб-порталі судової влади України. Така заява підписується власноруч або кваліфікованим електронним підписом учасника судового розгляду та подається до суду.
Заява не задовольняється за умови встановлення факту наявності в учасника судового розгляду зареєстрованої електронної адреси.
У разі подальшого розгляду судової справи судом апеляційної чи касаційної інстанції, судовий виклик надсилається цими судами на зазначений у заяві номер мобільного телефону учасника.
У випадку зміни номера мобільного телефону учасника судового розгляду, або за наявності інших обставин, які перешкоджають (перешкоджатимуть) отриманню ним судових викликів, учасник судового розгляду повинен невідкладно подати до суду відповідну інформацію.
Зауважимо, що такі заходи вживаються судовою владою для забезпечення налжного інформування судами учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії. Крім того, користування функціоналом сервісу (месенджеру Viber) забезпечить значну щорічну економію коштів судів, оскільки вартість однієї надісланої судової повістки за допомогою месенджеру (Viber) втричі дешевша за вартість однієї надісланої судової повістки у вигляді SMS-повідомлення.
Месенджер Viber аналогічно SMS-повідомленням забезпечує доставку текстових повідомлень на номери мобільних телефонів учасників справи, що цілком відповідає нормам процесуального законодавства України в частині можливості повідомлення учасників судового розгляду через інші засоби зв’язку (зокрема, мобільного), які забезпечують функцію повідомлення або виклику